20. ročník Vinařská 50 Author Znovín Cup

Důležitá sdělení


Vážení příznivci závodu Vinařská padesátka Author Znovín Cup,
nejaktuálnější a dle zkušeností nejpřesnější předpověď na víkend najdete zde na serveru wetter.at

S pozdravem Jan Vala
Předseda organizačního výboru V50


Vážení účastníci jubilejního 20. závodu na horských kolech Vinařská 50 Author Znovín Cup, posílám vám instrukce před startem. Pro mnohé to nebudou zvláštní novinky, ale obracím se i k těm, kteří s námi pojedou poprvé.

Příjezd
Upozorňuji na komplikace na silnici z Jihlavy do Znojma ozdobené přibližně šesti semafory. Opět se opravuje. O D1 ani nemluvím.

Parkování
Do naplnění kapacity lze parkovat na stadionu Tatranu, kde je možné také postavit stan. Zbytek automobilů má možnost parkovat o 250 m dál, směrovky a pořadatelé vás budou navigovat.

Úschovna kol
V pátek a v sobotu přes noc za poplatek na hlídaném parkovišti na stadionu (v bazénu). Doporučuji využít tuto službu. Loni se nám neztratilo ani jedno kolo, rád bych, aby tomu tak bylo i letos. Přispějí k tomu i příslušníci kriminální policie v civilu, kteří budou dění v Šatově monitorovat.

Prezentace
7:30 před Obecním úřadem v Šatově u příslušného stolu vždy obdržíte nejen startovní číslo, ale i poukázku na občerstvení v cíli. V budově Obecního úřadu je také dostatečná kapacita toalet. Při prezentaci vám také budeme připomínat, že nemůžete startovat bez přílby.

Řazení na startu
Čelo startovního pole je jako vždy před firmou Znovín. První vlnu tvoří startovní čísla od 1 do 250, po ní následuje řazení podle toho, jak se kdo dostaví. Nestartujeme ve vlnách, dodržujeme jen jeden startovní čas pro všechny.
Startovní pole uzavírají borci přihlášení do naší speciální kategorie „koloběh“.

Důležité upozornění na změnu směru jízdy po startu
Po startu, hned po přejetí kolejí neodbočíme tentokrát vpravo, nýbrž po silnici vlevo. Od této změny si slibujeme, že rozumně odstartujete, sice mírně z kopce, ale po široké silnici, a po 300 metrech začne pozvolné stoupání až ke hnojišti, kde odbočíte doprava, směrem na Hatě. Doufáme, že ve stoupání se peloton natáhne natolik, že vznikne co nejméně kolizí a tím také ubude úrazů.

Znovu připomínám, buďte nejen po startu, ale v celém závodě opatrní a ohleduplní.

Trať a místa, kde je třeba zvýšené opatrnosti
Trať bude značená žlutými vymezovacími pásy Author. Všude tam, kde budou tři vykřičníky, dávejte pozor. Nebezpečná místa jsou v zásadě dvě. První je sjezd do muldy před výšlapem k letišti a následným odbočením na Nový Šaldorf. Cesta je tu uprostřed rozbrázděna tekoucí vodou. Po stranách se dá úspěšně projet. Dalším místem je sjezd za druhou občerstvovací stanicí, kde jízda z kopce končí pravoúhlou zatáčkou. Kdo ji nevybere, končí v hnanickém rybníku.
Ještě jedna věc mě mrzí, a to, že jsou rozkopány šatovské chodníky. Vozovka bude čistá, ale divákům to rozhodně bude činit potíže. Lituji.
Vždy, když budete mít potřebu něco odhodit na trati, prosím pokud možno nedělejte to, máte přece na dresu kapsy. Sbírat odpadky na 50 kilometrech není žádná slast. Děkuji vám za pochopení.

Pro ještě větší bezpečnost
Na startovních číslech jsou telefonní čísla k přivolání případné lékařské pomoci. Velmi doporučuji nainstalovat si do mobilních telefonů aplikaci Záchranka, která zajišťuje bleskovou identifikaci místa potřebného zásahu.

Občerstvovací stanice
Občerstvovací stanice budou tři: první v Novém Šaldorfu, druhá před sjezdem k rybníku v Hnanicích a třetí jako vždy v Rakousku, před náročným stoupáním. K dispozici budou iontové nápoje a balená voda.

Cíl
Cíl bude jako obvykle na stadionu Tatranu v Šatově. Nebudeme vám odebírat startovní čísla, zůstávají vaším majetkem včetně integrovaného čipu.
V cíli obdržíte tradiční tašku s informačními materiály, s vínem a tričkem.
Toalety na stadionu budou posíleny o tři venkovní buňky.
Na stadionu bude také zajištěno mytí kol a samozřejmě občerstvení, neboli guláš, uzenina, závin a letos i nanuk, k tomu dostatek vína, piva a nealkoholického piva Bernard.

Vyhlašování vítězů
Doufám, že proběhne mezi 14. a 15. hodinou. Bude mu předcházet slavnostní představení a odměnění třicítky borců, kteří absolvovali Vinařskou 50 více než patnáckrát.

Kulturní program
Vrcholem bude tradiční veselice u cimbálu ve Vinařské stodole. Tentokrát se těšme na strhující vystoupení brněnské romské muziky Horvátovci. Veselo bude v celé sklepní uličce.

Zprávu o předpokládaném počasí v sobotu při závodu vám pošlu ve čtvrtek odpoledne. Přeji vám, abyste vyladili formu a šťastně dorazili do Šatova.
Těším se na vás nejen já.

S pozdravem Jan Vala
Předseda organizačního výboru V50


Poslední instrukce před startem ke stažení v pdf
Aktuální mapa 20. ročníku Vinařské 50 ke stažení v pdf

Vážení příznivci závodu Vinařská padesátka Author Znovín Cup,
Jednou z cen na V 50 bude Jízdenka na léto od Českých drah (neboli týden neomezeného cestování po ČR zdarma)
Jízdenka platí ve vozech 2. třídy po dobu jednoho týdne v období od 1.7. do 31.8.

S pozdravem Jan Vala
Předseda organizačního výboru V50


voucher ČD

Vážení příznivci závodu Vinařská padesátka Author Znovín Cup,
nabízím Vám k přečtení dopis pana Ondráčka a také seznam těch, kteří letos pojedou nejméně po patnácté. Shlédněte ho prosím a víte-li o někom dalším, přimějte ho k tomu, ať se přihlásí.
Uctivě Vám děkuji.

S pozdravem Jan Vala
Předseda organizačního výboru V50


Předmět: Vinařská 50 - nejméně 15x
Pěkný den pane Vala,
Odpovídám na vaši výzvu ohledně přihlášení se, když v letošním roce pojedu nejméně po 15té úžasný formát společenského setkání nadšených cyklistů, ale nejprve bych Vám chtěl poděkovat za prvotní nápad a letitou výdrž organizace takovéto akce. První povědomí o akci bylo v hospůdce od kamaráda, který někde přečetl, že na Jižní Moravě se pořádá nultý ročník cyklozávodu s trasou mezi vinicemi i s přesahem přes hranice.
Ráno se kola naházela do dodávky a ve třech se jelo do neznáma, Šatov byl šok, všechno zanedbané, ale hřiště luxus … do cíle jsem dojel jen já, kolegy jsem potom našel na náměstí v Retzu u vychlazeného pivečka … a tak to začalo.

A teď k té mé účasti, všechna startovní čísla si ukládám, a tak jsem ji mohl rychle zrekapitulovat, dokonce jsem čísla vyfotil a zasílám v příloze, jen mi chybí ročník 2015, kdy jsem měl číslo 100 a asi někde směnil za €!

Libor Ondráček, nar. 26.9.1964:
rok 1999, 2000, 2002 - 2005, 2009, 2011 – 2018, tj. 15x

Kdyby Vinařská 50 někdy nekolidovala s kultovním závodem Drásal v Hostýnkách, tak věřím, že bych měl alespoň 95 % účast. Letos Drásala udělali na celý víkend, takže v neděli si tam dám ještě krátkou trasu … a letos přijdu v Šatově o tu nejlepší tečku.

Pevně věřím, že nám zdraví vydrží a nadále budeme začínat čas letních prázdnin touto akcí.

S pozdravem
Libor Ondráček, Olomouc

15x

Seznam účastníků:
 • Balík Jaromír
 • Bedřich Pavel
 • Bílek Petr
 • Břeň Milan
 • Budín Ivan
 • Čumpelík Libor
 • Dobeš Bohumír
 • Ďurdina Igor
 • Holíček Josef
 • Horeš Pavel
 • Horyna Petr
 • Jelínek Luděk
 • Káňa René
 • Klimeš Miloš
 • Klouda Tomáš
 • Křen Petr
 • Kvapil Josef
 • Matouš Vlastimil
 • Ondráček Libor
 • Pech Pavel
 • Písecký Aleš
 • Pleskač Vlastislav
 • Plocha František
 • Popp Zdeněk
 • Právec Jiří
 • Roubíček Kamil
 • Šanda Vladimír
 • Tuhý Roman
 • Vaigelt Josef
 • Vnuková Jaroslava
 • Zerák Martin
 • Zoul Václav

Vážení příznivci závodu Vinařská padesátka Author Znovín Cup,
Srdečně Vás zdravím a omlouvám se, že vstupuji do Vašeho soukromí. Činím tak proto, že před pár dny se přihlásil tisící účastník letošního ročníku. Do startu zbývá ještě dost času, ale k dispozici je k dnešnímu dni méně než 400 míst. Uvažujete-li o účasti, popřemýšlejte a přihlaste se včas.
Užijte si pěkného jara a dobře potrénujte. A 30. června 2018 v jubilejním ročníku anebo v příštích letech se na Vás těším na shledanou na startu.

S pozdravem Jan Vala
Předseda organizačního výboru V50
Elektronické přihlašování spouštíme 1.3.2018 v 10:00 hod.

Za pořadatele Jan Vala, předseda organizačního výboru.

Dobrá rada


Elektronickou přihlášku vyplňte s rozvahou a soustředěním. Po vyplnění všech údajů odešlete a vyčkejte na následný email, kterým Vám bude sdělen Váš variabilní symbol. Ten potřebujete pro odeslání platby. Přesný variabilní symbol umožňuje Vaši jednoduchou identifikaci. Správný postup ušetří Vám i nám čas a zbytečné komplikace.


e-přihláška úvodGenerální partneři
znovin znojmo skupina čez author


Hlavní partneři
bernard bmw inwelt eurofoam české dráhy JMK


Mediální partneři
ceska televize cykloservis bike peloton ivelo nakole.cz


Partneři
nutrend adventura savannah tipafrost vinarsky fond vina z moravy korunni CC


Další partneři
allivictus ¨vzp kucera mohila obec šatov tatran šatov ipa vas viva